FIZIK Antares Versus Evo R3 Adaptive - LARGE

Neohodnotené
 

Závodné karbónové sedlo s revolučným polstrovaním vyrobeným metódou 3D tlače

Fizik prišiel so sedlom ADAPTIVE - Antares Versus Evo 00 - toto sedlo vyrobené technológiou Digital Light Synthesis v spolupráci so spoločnosťou Carbon zo San Francisca má všetko, čo potrebujete, na správnom mieste a všetko funguje tak, aby každý centimeter sedla presne tú pravú mieru pohodlia a zároveň aj prenášal výkon pri šliapaní. Polstrovanie sedla je vyrobené z jedného kusu a pritom ponúka rôzne stupne komfortu alebo podpory šliapania. 3D tlač je tu.

Širšia, kratšia a mierne prehnutá škrupina sedla Antares ponúka skvelú oporu a pohodlie jazdcom so strednou ohybnosťou chrbtice. Pasuje presne medzi ďalšie dve „áčkové“ sedlá: Arione a Aliante. Sedlo Alejandra Valverdeho, Naira Quintanu, Grega Van Avermaeta alebo Chrisa Frooma. Rad sediel 00 obsahuje tie najľahšie, najrýchlejšie a najviac žiadané sedlá pre tých najlepších cyklistov na svete.

Dostupnosť 3-5 dní
€259,90
   
Značka Fizik
Kategória Sedlá a sedlovky
 

Vývoj 3D tlače nám umožnil vyvinúť nové sedlo bez obmedzení, ktoré sa objavujú pri konštrukcii a výrobe klasických sediel s tradičným postupom výroby. Polstrovanie sedla Adaptive nám pomohla vyvinúť spoločnosť Carbon zo San Francisca využitím revolučnej technológie Digital Light Synthesis. Vďaka 3D tlači majú biomechanici a inžinieri nebývalú možnosť: navrhnúť a vyrobiť viac funkčných zón sedla a vyladiť každú z nich zvlášť pre špecifické mechanické vlastnosti.
Profesionálni cyklisti a amatérski jazdci testovali nové sedlo Adaptive v laboratóriách Fizik aj vonku na cestách. Počas každej vývojovej fázy bola starostlivo testovaná každá vývojová verzia. Veľký dôraz bol kladený na pochopenie toho, ako sa v závislosti od rôznych geometrií kolies, pozícií a jazdných štýlov mení rozloženie tlaku na sedlo.

Vďaka jedinečnej kombinácii výrobných procesov a použitých materiálov sme vyvinuli tento produkt päťkrát rýchlejšie ako obvykle a rovno aj testovať stovky verzií v laboratóriu alebo v teréne. A vzhľadom na to, že táto technológia je použiteľná aj pre sériovú výrobu, dokážeme úplne zmeniť a zrýchliť tradičný výrobný proces.
Sedlo sa veľmi ľahko udržuje. Aj po tej najšpinavšej daždivej cestnej vychádzke, keď sedlo opláchnete vodou. Čokoľvek sa dostane dovnútra, dostane sa aj von. Vykonali sme tie najnáročnejšie testy, simulovali sme rôzne počasie, UV žiarenie aj odolnosť voči opotrebovaniu podľa našich prísnych protokolov.

  • ADAPTIVE: Technológia tlače 3D Carbon® Digital Light SynthesisTM, ktorá ponúka rôzne úrovne tlmenia v rôznych zónach sedla
  • VERSUS EVO: stredový kanálik na odľahčenie tlaku v oblasti mäkkých tkanív
  • R3: kombinácia pohodlnej škrupiny z nylonu vystuženého karbónom a lyžín kium s dobrým pomerom hmotnosť/tuhosť
  • ŠKRUPINA Full Carbon double shell,Wing Flex
  • LIŽINY R3 kium
  • POŤAH 3D Carbon® Digital Light Synthesis
  • ROZMERY 274x149 mm
  • VÁHA 215 g

FIZIK Antares Versus Evo 00


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: